avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1090 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu crestere copil

Buna ziua,
Tocmai ce am aflat ca vine bebe2 (dn - iunie/iulie).
Bebe1 are acum 1 an si 6 luni (face 2 ani in mai) si in martie ar trebui sa ma intorc la munca ca sa am cele 60 zile pt a primi stimulentul pana la 3 ani iar apoi dupa 1-2 luni sa intru in prenatal din cauza lui bb2.
Stimulentul de insertie se mai primeste pana la 3 ani in cazul acesta?
Va multumesc!

Alte discuții în legătură

Indemnizatie cic2 Maya04 Maya04 Buna ziua! In prezent sunt in CIC1 si as dori sa raman insarcinata cu bebe2. As dori sa stiu cum se calculeaza indemnizatia pt CIC2 in toate situatiile ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie concediu de crestere al doilea copil LittleMermaid LittleMermaid Buna ziua, Am nascut pe 10 august 2016. Pentru a primi stimuletul de insertie trebuie sa ma intorc la servici cu minim 60 zile inainte sa implineasca ... (vezi toată discuția)
Stimulent de insertie/concediu prenatal Rodiplesa Rodiplesa Buna ziua, Beneficiez de stimulent de insertie din iaunuarie 2016 (copilul avea 1.6 luni ). Am inteles ca il voi primi pana implineste 3 ani ( iulie ... (vezi toată discuția)