Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Adaugarea unui cod CAEN + alta denumire a punctului de ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Adaugarea unui cod CAEN + alta denumire a punctului de lucru

Buna ziua, am un SRL infiintat acum ceva timp care a avut ma multe domenii de actvitate. In prezent a mai ramas doar un mini market si intentionez sa deschid la etaj un magazin de haine evident pe un alt cod CAEN

1. Intrebarea mea ar fi daca pot da o denumire specifica acelui magazin alta decat a market”ului.
2. Daca intr-un magazin de haine pot vinde atat marfa noua normala cu factura de la distribuitor dar si haine outlet cu certificat de provenienta si acordul brandurilor in cauza?

Multumesc anticipat!
1. Puteți;
2. Puteți, atâta vreme cât aveți menționate în actul constitutiv obiectele de activitate și dacă acele activități sunt autorizate de către Registrul Comerțului și de către alte autorități competente.
IoanaZub a scris:

2. Daca intr-un magazin de haine pot vinde atat marfa noua normala cu factura de la distribuitor dar si haine outlet cu certificat de provenienta si acordul brandurilor in cauza?

Va sunt suficiente actele de provenienta, nu e nevoie si de acordul firmelor pentru ca nu functionati ca reprezentant / distribuitor autorizat dar n-aveti voie sa folositi numele lor sau reclame care pot sugera acest lucru.