Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... hotarare a comitetului de bloc
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

hotarare a comitetului de bloc

rog ajutor avizat!!! locuiesc,la etajul unu,dintr-un imobil cu ascensor;ascensorul (din constructie)este prevazut sa opreasca "intre etaje",incepand cu etajul 1,5:2,5...etc.;pentru ca nu-l utilizez(mi-ar lua mai mult timp s-al utilizez )urc/cobor pe scari;comitetul de bloc a hotarat ca, in baza regulamentului asociatiilor de proprietari,sa achit cota parte din toate cheltuielile efectuate pentru ascensor,ca facand parte din bunurile condominiului;exista un paragraf de lege cara sa-mi dea dreptate in aceasta problema? va multumesc anticipat. vlad.
nu