Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... radiere auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

radiere auto

Buna ziua , cum pot radia o masina vanduta mai de mult, fara sa fi facut acte de vanzare cumparare legale si care intre timp a fost data la fier vechi ,initial a fost vanduta unui nepot care nu a mai venit sa facem actele ....el a vandut mai departe si am aflat ca a fost data la fier vechi ...
Daca a fost data la fier vechi puteti sa mergeti sa si solicitati o dovada a preluarii in centrul de fier vechi a vehiculului identificat prin seria de sasiu .....
Firma am aflat ca nu mai exista a fost o societate mica ..au dispărut faliment
Chiar daca a dat faliment, administratorul judiciar are trebui sa aiba arhiva acelei societati.
Cum poate fi gasit administratorul ,daca nimeni nu mai stie nimic de firma de mulți ani
Dupa numele companiei, intrati pe portalul instantelor de judecata (portal.just.ro), alegeti Tribunalul de la sediul acelei companii si apoi cautati dosarul/dosarele in care acea companie are calitatea de debitor iar domeniul este procedura insolventei/faliment.