Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Timbru de mediu
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Timbru de mediu

Bună ziua,am cumpărat o masina in iulie 2013 si cu noua lege de restituirea banilor am fost la fisc sa intreb ce acte imi trebuie pt a-mi primi bani înapoi. Am fost surprinsa când pe usa am văzut un afis in care scria că timbrul de mediu se restituie doar la mașinile cumpărate pana la data de 14 martie 2013. Este adevărat?
Da, este adevarat.
Ca sa primiti inapoi ce ati platit ca timbru de mediu, trebuie sa actionati in instanta, iar daca veti castiga, abia apoi vi se returneza.
Ce se returneaza acum fara judecata e vechea taxa de prima inmatriculare si cum i s-o mai fi zis.
v-am pus ordonanta in link sa stiti pt ce taxe s-a dispus restituirea.
www.avocatnet.ro/content/art...
gi-jane2, moderator