avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 793 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract inchiriere locuinta ANL. Cumparare teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract inchiriere locuinta ANL. Cumparare teren

Daca o persoana locuieste intr-o locuinta ANL si ulterior cumpara un imobil teren fara constructii intr-o alta localitate, contractul de inchiriere poate fi reziliat de Primarie ?

Alte discuții în legătură

Reziliere contract anl rutheea rutheea buna ziua. va rog un raspuns la problema mea: locuiesc intr-o locuinta anl. cand am primit locuinta, serviciul meu era in localitatea de resedinta. intre timp ... (vezi toată discuția)
Reziliere contract inchiriere ce a fost semnat in timpul unui litigiu elenaandra elenaandra Buna ziua, Se poate rezilia un contract de inchiriere al unei locuinte sociale contruite prin anl(legea 114/1996 si legea 152),daca locuinta respectiva se ... (vezi toată discuția)
Locuinta sociala MioaraEnache MioaraEnache Buna ziua! Am 30 de ani, provin de la Casa de Copii , sunt divortata si am in intretinere un copil minor.Locuiesc intr-un imobil alocat de primarie pentru care ... (vezi toată discuția)