Forum Discuţii juridice Executare silită Taxe contestatie la executare
Discuție deschisă în Executare silită

Taxe contestatie la executare

Am depus contestatie la executare la un credit prescris din 2001. Debitul pe care mi-l cere firma de recuperare este de 3000 lei. Va rog sa-mi spuneti ce taxe ar trebui sa achit si cind? Mi se da un termen ?Problema e ca am termen pe 10 dec si eu iau salariu chiar pe 8 dec.As putea sa ma duc cu chitantele direct in sala? Sau sint obligata sa platesc intr-un anumit termen? Spre exemplu in 5 zile de la primirea instiintarii Multumesc pentru raspuns.
Calculati taxa judiciara conform art 3 OUG 80 / 2013