Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Suspendare si perimare proces
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Suspendare si perimare proces

Asociatia ma dat in judecata pentru neplata fond reparatii,deoarece asociatia a strans fond reparatii fara o hotarare a adunarii generale,,,,,asociatia nu a depus documentele solicitate de mine in instanta......sa suspendat judecata....asociatia nu a mai depus nici un act.........dupa 7 luni am primit citatie sa ma prezint pentru a repune pe rol discutarea de perimare......Asociatia mai poate depune acte in instanta pentru a continua procesul,,,mentionez ca a expirat termenul de suspendare.

multumesc
Da, asociatia poate depune acte si poate solicita repunerea pe rol cu motivarea acestei cereri.
Daca nu se putea, instanta nu ar mai fi citat partile si-ar fi luat hotararea fara a va invita la discutarea acestei perimari.
Daca in timp de 6 luni reclamanta nu a staruit in actiune,a intervenit perimarea
Interventia perimarii da dreptul asociatiei de proprietari sa introduca o noua actiune pentru recuperat sume cu titlu de restanta