Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ordinea intrebarilor în instanta
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ordinea intrebarilor în instanta

Având în vedere ca în proces ma apar singur nu am avocat sunt,fără posibilități financiare as vrea sa va întreb dacă este corect sa eu sa pun întrebări, în calitate de persoana vatamata ultimul deși martorii erau propusi de catre mine,urmează sa fie ascultați martorii propusi de catre inculpat, în ce ordine se vor pune întrebările,totodată vreau sa va întreb dacă ca parte vatamata pot pune concluzii, și ce înseamnă acest fapt se mulțumește!!!!
Cu stima,la infractiunea de ultraj ma gândesc la faptul ca contează atâta vreme cât în timpul UP martorii susțin și amenințări cu bătaia și injurii la adresa politistului,iar în timpul judecății, martorii nu prea își aduc aminte genul,, au fost ceva injurii dar nu prea știu la adresa cui au fost adresate,,tot procesul alunecând înspre achitarea inculpatului,va mulțumesc!!!