Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... CHIRIAS ANL
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

CHIRIAS ANL

in urma cu 2 ani am primit o locuinta ANL.
contractul de inchiriere a fost facut pe numele sotului,de care sunt despartita in fapt.
ma ameninta ca merge la Primarie sa spuna cu nu mai are nevoie de locuinta si sa renunte la contract!
poate face asa ceva?
va multumesc!
am citit contractul si nu este nici o clauza de cumparare,dar dupa ce sotul meu face 35 de ani poate fi cumparata casa......asta pica din start ca el nu mai sta in casa!
cum as putea face sa trec contractul de inchiriere pe numele meu?
cred ca o vizita impreuna cu actele, la ANL nu v-ar strica. cei de acolo va pot da mai multe lamuriri si sugestii pentru rezolvarea problemei dvs
Poate un divort din vina sotului, care a parasit domiciliul si castigarea apartamentului in instanta de catre sotie care are in ingrijire copilul ar fi o solutie?