Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... zile delegație
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

zile delegație

Buna ziua!
Cate zile are voie sa te trimita in delegatii o firma pe parcursul unui an?
Mulțumesc!
Vă poate chiar detașa B-) maxim 365 zile și în anii bisecți maxim 366 zile.
Rezolvatorul, Consilier juridic
Potrivit art.44 alin.1 teza I C.mun., delegarea poate fi dispusa pentru o perioada de cel mult 60 de zile calendaristice in 12 luni si se poate prelungi pentru perioade succesive de maximum 60 de zile calendaristice, numai cu acordul salariatului.