avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 613 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Delegatie Olanda
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Delegatie Olanda

Buna ziua,

Care este numarul maxim de zile pentru delegatii in Olanda timp de 12 luni conform legislatiei tarii respective?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:46, 7 Martie 2017
Potrivit Codului Muncii, art.44 alin.1 , "delegarea poate fi dispusa pentru o perioada de cel mult 60 de zile calendaristice in 12 luni si se poate prelungi pentru perioade succesive de maximum 60 de zile calendaristice, numai cu acordul salariatului." ..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Delegarea angajatilor barta_andras barta_andras Buna ziua, am urmatoarea situatie, firma la care lucrez de putin timp are lucrari de montaj in mai multe localitati din tara. Pentru efectuarea lucrarilor ... (vezi toată discuția)
Perioada diurna anelecavon anelecavon Care este perioada de acordare maxima in decursul unui an (vezi toată discuția)
Numarul de zile de deplasari in interest de serviciu/an AAP16 AAP16 Buna ziua, Eu lucrez in vanzari si am deplasari in interest de serviciu la fiecare 2 saptamani. Spre exemplu, in anul 2015 am avut 88 de zile de deplasari. ... (vezi toată discuția)