Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Delegatie Olanda
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Delegatie Olanda

Buna ziua,

Care este numarul maxim de zile pentru delegatii in Olanda timp de 12 luni conform legislatiei tarii respective?
Potrivit Codului Muncii, art.44 alin.1 , "delegarea poate fi dispusa pentru o perioada de cel mult 60 de zile calendaristice in 12 luni si se poate prelungi pentru perioade succesive de maximum 60 de zile calendaristice, numai cu acordul salariatului." ..