Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Autorizatia vecinilor pentru construire gard ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Autorizatia vecinilor pentru construire gard imprejmuire

buna.doresc sa aflu ce pot face in urmatorul caz? vreau sa construiesc un gard in jurul casei.Actual nu este nici un gard, Vreau sa-l fac din boltari. cu proiect.,autorizatie de constructie...etc. In primul pas de la primarie cand am fost dupa certificatul de urbanism mi sa spus ca va trebui sa duc si autirizatie de la vecinii. am trei vecini 1 nu vrea sa ma lase, zice ca ai iau din priveliste.iar ceilalti 2 nu pot da de ei pt ca sunt plecati in strainatate. ce pot sa fac? cineva mi-a spus ca pot sa inlocuiesc autorizatia vecinilor cu ridicare topografica, cica nu se poate ca sa nu-ti poti face gard pe propriul teren. astept o indrumare....va multumesc
ciprianradu, utilizator