Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Trebuie firma sau nu?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Trebuie firma sau nu?

Detin o autoutilitara de 3,5 t, am permis categoria B , as dori sa stiu ce acte imi trebuie pentru a efectua transport marfa intern la diferite firme contracost si daca imi trebuie firma pentru asa ceva.
*Sau cum as putea cel mai simplu sa fac acest lucru si sa fie legal.
va trebui sa emiteti factura; in opinia mea, va trebuie ori PFA ori SRL; e mai ieftin PFA; apoi incheiat contract de comodat/inchiriere pe masina (pt folosinta) ca sa va puteti deconta cheltuielile cu aceasta, asigurari, etc.