Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... cartea funciara - alta adresa decat cea din C.I.
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

cartea funciara - alta adresa decat cea din C.I.

Am si eu o problema destul de mare cred. Am scos zilele astea un extras CF si am observat ca in extras nu e aceeasi adresa ca si in buletinul meu. Cum se explica asta? E posibil asa ceva?
Este posibil ca in momentul inscrerii in CF sa fi fost alta adresa.
Este posibil ca in momentul in care ai facut inscrierea in CF sa se fi strecurat o eroare materiala si atunci este nevoie sa mergi sa soliciti indreptarea acestei erori.

Pentru indreptare nu se percep taxe si se solutioneaza in 24 de ore.

Bafta!
Adica?
Detaliati.
S-a schimbat intre timp numele strazii?
numele strazii e acelasi, doar numarul de la bloc nu e acelasi - in cf apare nr. 34, iar eu stau la 22
Pentru evitarea oricaror eventuale neajunsuri sau neplaceri,atentionati inspectorii despre eroare existenta,depuneti copie dupa actul de identitate si intermen de 24 de ore urmeaza sa se opereze rectificarea adresei.