Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Decizie sau act aditional
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Decizie sau act aditional

La data plecarii in CCC o salariata avea salariul minim pe economie, iar la reluarea activitatii s-a negociat un slariu mai mare, peste salariul minim pe economie, aplicabil.
In aceasta situatie se impune incheierea unui act aditional pentru majorarea salariului separate sau se poate emite o decizie de incetare a suspendarii CIM si de reluare a activitatii, in care se mentioneaza noul salariu?
Se va emite decizia de incetare a suspendarii CIM si de reluare a activitatii, in care se va mentiona si noul salariu.
Va multumesc!