Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Decizie pt majorare salariu la reintoarcere din CCC
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Decizie pt majorare salariu la reintoarcere din CCC

Buna ziua,
Pentru o salariata care se intoarce din CCC si a depus cerere de revenire, se intocmeste decizie de incetare a suspendarii. Totodata vreau sa fac si majorarea salariului cf salariu minim din 1 februarie 2017. Pot trece majorarea in aceasta decizie sau se intocmeste act aditional separat?

Multumesc!
Majorarea salariului se poate mentiona direct in decizia de incetare a suspendarii si de reluare a activitatii.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc pentru raspunsul rapid! Topicul poate fi inchis.