avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 224 soluții astăzi
Forum Bani şi Afaceri ... Bursa de valori TLV - Banca Transilvania: Trend cu variatii f. mari in ...
Discuție deschisă în Bursa de valori

TLV - Banca Transilvania: Trend cu variatii f. mari in T3-2009 (1,0 in mai, 1,61 in august)

Aveti la cunostinta (informatii, zvonuri, etc.) motivul sau justificarea variatiei mari a cotatiilor la BVB pentru actiunile TLV in T3 (excepand povestea cu grecii) ??
Cel mai recent răspuns: Primainvest Consulting Ltd. , Consultant credite si finantari 09:56, 14 Februarie 2010
Zvonuri sunt, dar nimic concret.
Altii zic ca nu se vor mai vinde actiunile de la Banca Transilvania pana la anul....
Cine stie?.....zvonuri....
Este foarte posibil sa fie legate de rezultatele (asteptarile privind evolutia financiara: cifra afaceri/profit) la Q3.
Performanta actiunilor TLV
- ultima luna (noiembrie) + 27%
- de la inceputul anului + 100,90%

comparativ cu BRD
- ultima luna.....................+ 9.75%
- de la inceputul anului + 60.71%

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Investitii bursa prin srl eduard99 eduard99 Am catevat intrebari legate de investiile la bursa (in particular bursa din USA) prin persoana juridica (srl cu activitatii de dezvoltare software, cu impozit ... (vezi toată discuția)
Licitatii nicolaepd nicolaepd Va rog care imi poate da un raspuns bazat pe legislatie, referitor la o lucrare in care autoritatea contractanta imi cerea cifra de afaceri iar eu i-am dat-o ... (vezi toată discuția)
Oug.22-imp.profit 2010 camicami camicami Cum interpretam prevederea din OUG.22/2010 referitoare la soc.infiintate in cursul anului precedent,care nu au fost obligate la plata impozitului minim ? ... (vezi toată discuția)