Forum Bani şi Afaceri ... Bursa de valori TLV - Banca Transilvania: Trend cu variatii f. mari in ...
Discuție deschisă în Bursa de valori

TLV - Banca Transilvania: Trend cu variatii f. mari in T3-2009 (1,0 in mai, 1,61 in august)

Aveti la cunostinta (informatii, zvonuri, etc.) motivul sau justificarea variatiei mari a cotatiilor la BVB pentru actiunile TLV in T3 (excepand povestea cu grecii) ??
Zvonuri sunt, dar nimic concret.
Altii zic ca nu se vor mai vinde actiunile de la Banca Transilvania pana la anul....
Cine stie?.....zvonuri....
Este foarte posibil sa fie legate de rezultatele (asteptarile privind evolutia financiara: cifra afaceri/profit) la Q3.
Performanta actiunilor TLV
- ultima luna (noiembrie) + 27%
- de la inceputul anului + 100,90%

comparativ cu BRD
- ultima luna.....................+ 9.75%
- de la inceputul anului + 60.71%