Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Blocare cont salariu
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Blocare cont salariu

Buna ziua,
Banca a blocat contul de salariu in conditiile in care la firma sunt primite popriri pe salariu iar plata acestora se face lunar conform legii.
Va rog sa ma ajutati cu o baza legala care ii da dreptul bancii sa blocheze contul de salariu.
Multumesc frumos.
O zi buna!
PaladeNicoleta, utilizator
Doamna, daca veți căuta în forum, veți găsi peste 100 de subiecte identice.

Temeiul legal îl aveți în adresa de îmștiințare primită de la executor.

Contul bancar este un buzunat în care pot intra și alte sume decât salariul.

veți ridica restul de 2/3 din salariu, cash, de la casieria băncii.