Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Plangere contraventionala respinsa (suspendare permis)
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Plangere contraventionala respinsa (suspendare permis)

buna seara,am vazut pe site-ul InfoDosar.ro ca mi s-a respins plangerea contraventionala ,doar ca am o nedumerire.

""Solutia pe scurt: Respinge plangerea contravenţională formulată de petentul …Cu apel în termen de 30 zile de la comunicare....Pronunţată în şedinţa publică azi, 17.11.2016.
Tip solutie: Hotarare""

Pe mine ma intereseaza cand trebuie sa predau permisul.Cum trebuie sa procedez?
Trebuie sa astept acasa vreo scrisoare(comunicarea)sau deja au inceput cele 30 de zile pt apel....iar dupa comunicare trebuie sa treaca cele 30 zile pt a preda permisul?

Va multumesc anticipat .
va multumes inca odata,
o seara buna in continuare.