avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 770 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Plangere contraventionala respinsa (suspendare permis)
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Plangere contraventionala respinsa (suspendare permis)

buna seara,am vazut pe site-ul InfoDosar.ro ca mi s-a respins plangerea contraventionala ,doar ca am o nedumerire.

""Solutia pe scurt: Respinge plangerea contravenţională formulată de petentul …Cu apel în termen de 30 zile de la comunicare....Pronunţată în şedinţa publică azi, 17.11.2016.
Tip solutie: Hotarare""

Pe mine ma intereseaza cand trebuie sa predau permisul.Cum trebuie sa procedez?
Trebuie sa astept acasa vreo scrisoare(comunicarea)sau deja au inceput cele 30 de zile pt apel....iar dupa comunicare trebuie sa treaca cele 30 zile pt a preda permisul?

Va multumesc anticipat .
Cel mai recent răspuns: alex113 , utilizator 21:30, 20 Decembrie 2016
va multumes inca odata,
o seara buna in continuare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Comunicare hotarare de divort- calcul termen apel- schimbare nume Florinela2 Florinela2 Pronunțarea și comunicarea sunt același lucru? Pronunțarea a fost pe 28.12.2017 și azi am primit comunicarea. Trebuie să mai aștept alte 30 zile sau se ... (vezi toată discuția)
Cum curge termenul pentru fiecare ? Pompilui Avram Pompilui Avram Dupa comunicarea unei hotarari in prima instanta , cum curge termenul pentru fiecare parte ? Se calculeaza cele 30 de zile diferit pentru parat si reclamant ? ... (vezi toată discuția)
Predare permis conducere Angel5 Angel5 Buna seara, Am o intrebare legata de predarea/pastrarea permisului in conditiile in care am pierdut procesul la Judecatorie. Povestea pe scurt este ca in ... (vezi toată discuția)