avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1079 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general dilema
Discuție deschisă în Contabilitate în general

dilema

impozitul pe profit si tva stabilit suplimentar in cadrul unui control fiscal ,cum se inregistreaza in contabilitate,care sunt notele contabile,#-o
Cel mai recent răspuns: Oranina Dumitru , Contabil 16:31, 31 August 2009
laur67 a scris:

impozitul pe profit si tva stabilit suplimentar in cadrul unui control fiscal ,cum se inregistreaza in contabilitate,care sunt notele contabile,#-o


aferente anului in curs:
691 = 441
635=4423
aferente anilor precedenti:
117 =441
117=4423

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decizia de impunere in urma inspectiei fiscale kamy_nora kamy_nora Buna ziua, Am avut un control fiscal in urma caruia am primit o Decizie de Impunere cu un impozit pe profit suplimentar de 704 lei cu dobanzi de 196lei si ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli nedeductibile florentyna florentyna am si eu o intrebare: in urma unui control de fond din sept 2008 s-a stabilit un impozit suplimentar de 10.000 pentru 2008 si penalitati de intarziere de ... (vezi toată discuția)
Obligatii fiscale suplimentare de plata vlad.aurelia vlad.aurelia In urma controlului de fond au fost stabilite suplimentar obligatii fiscale dupa cum urmeaza: -impozit profit in valoare de 100 lei (aferent anului 2009) ... (vezi toată discuția)