Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Delegare atributii
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Delegare atributii

Sunt angat al unei primarii, functionar public in cadrul Compartimentului Achizitii Publice.
Intrebarea mea este daca pot fi delegat de catre conducatorul institutie(primarul) pentru a-mi exercita atributiile in domeniul achizitiilor publice la o alta institutie(spitalul orasenesc). Oricare este raspunsul dumneavoastra am rugamintea sa ma ajutati si cu temeiul legal.
Da ce spitalul nu are angajatii sai? Trebuie sa mearga primaria sa-i ajute?