Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... contract semnat de primar
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

contract semnat de primar

Daca un primar semneaza un act additional, fara acordul consiliului local, acel act este nul?
Depinde la ce contract se incheie acel act aditional... daca nu vorbim de delegarea serviciilor de utilitati publice sau vreun contract de asociere intre UAT-uri, Consiliul local nu prea are treaba cu contractele de achizitii publice, iar primarul poate semna orice act aditional daca este respectata procedura prevazuta de legea 98/2016.