Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie de urmas
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie de urmas

Buna ziua,

Socrul meu a decedat acum 3 ani. Ma intereseaza sa stiu daca soacra mea poate beneficia de pensie de urmas? Mentionez ca este pensionata pe caz de boala si are 56 ani impliniti (nascuta in 1960)

Multumeesc!
Precizati, luna nasterii.
14 martie 1960
La implinirea varstei de 61 de ani si 8 luni, la alegere:
-Pensia proprie
-Pensia de urmas
Multumesc !