Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... inmatriculare auto si cumparare apartament in numele ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

inmatriculare auto si cumparare apartament in numele altcuiva

Buna seara.As dori sa stiu daca pot cumpara un apartament in numele altcuiva ? Trebuie o procura speciala pentru fiecare treaba in parte(icumparare apartament,schimbare proprietar la electrica si gaz.....................) sau se poate o singura procura pentru tot?
Multumesc
Pentru incheierea formalitatilor tranzactionare bun imobil cat i pentru achizitie bun mobil este necesar sa prezentati procura distincta autentificata ,incheiata de catre persoana care doreste sa achizitioneze in fapt aceste bunuri
Multumes, dar daca la cumparare se prezinta cumparatorul, pentru modificare nume pe contractele de utilitati(curent,gaz,cablu,internet...................) se poate numai o procura sau mai multe-pentru fiecare separat?
Multumesc