Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Executate silita - obligatie de intretinere minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Executate silita - obligatie de intretinere minor

Am pierdut un proces la curtea de apel, prin care sunt executat silit pentru a plati o anumita suma de bani pentru 5 luni de zile sub pretextul ca nu m am achitat de aceasta obligatie de intretinere in natura. Nu am avut avocat si nu am stiut ca trebuie sa depun dovada prestarii in natura in acest proces cu un executor judecatoresc. Mentionez ca suma pretinsa este calculata eronat. Ce pot face in acest caz. Am toate dovezile dar nu am stiut ca trebuie sa le depun.

Nu pot cere o recalculare printr un nou proces daca suna stabilita este stabilita gresit?
gi-jane2, moderator
Luati legătură cu un avocat care sa analizeze situația, hotărârea deja pronunțată si posibilitatea de a formula vreo cale extraordinară de atac.