Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Constructie neterminata a vecinului
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Constructie neterminata a vecinului

Vecinul are o constructie neterminata( planjeu etaj 1 descoperit) chiar pe hotar. Se urca pe planseu, are vizibilitate totala asupra curtii noastre precum si acces daca ar dori, deoarce poate cobori pe garajele noastre care au zid comun cu constructia lui neterminata. Cum pot actiona astfel incat sa il oblig sa isi inchida cumva comatructia( e inceputa din 1992, autorozatia de comstructie e suspendata zice el din cauz unui proces cu celalat vecin!
Atat timp cat exista litigiu pe rolul instantei de judecata,va revine obligatia sa asteptati solutia acesteia
Cereti vecinului sa va dea numarul dosarului si verificati situatia pe portalul instantelor.
Autorizatia fiind din 1992 nu prea cred sa mai fie valabila.