avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 586 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Terminare concediu de creștere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Terminare concediu de creștere copil

Buna ziua, va rog să îmi spuneți cum sa fac, pe 29 dembrie ar trebuii sa ma întorc la serviciu ,dar nu am unde practic, pentru că societatea ,combinat chimic,nu mai fuctioneaza, se așteaptă imvolventa,intrebarea este pot să merg să fac o cerere ca vreau în șomaj? Va mulțumesc !
Cel mai recent răspuns: crisn , utilizator 17:59, 3 Decembrie 2016
Da, este bine.
Mulțumesc!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nu raspunde la convocare vdeny vdeny Buna ziua, De aproape 2 luni incerc sa dau de un salariat care nu s-a mai prezentat la locul de munca. Am trimis pana acum 2 scrisori cu confirmare de ... (vezi toată discuția)
Incetare cim pentru absente nemotivate mariamarineci mariamarineci Buna ziua, O angajata si-a dat demisia incepand cu 29.10.2015. Angajatorul i-a cerut sa stea in perioada de preaviz, dar acesta nu doreste. Cum procedez? Ii ... (vezi toată discuția)
Intoarcerea din cic/ demisie florentina1212 florentina1212 Buna ziua. In cateva zile copilul meu face 2 ani deci se termina perioada de CIC. Mi-am gasit un alt job deci nu mai ma intorc la cei la care am lucrat ... (vezi toată discuția)