avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 697 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Să schimbăm împreună legea Greva magistratilor
Discuție deschisă în Să schimbăm împreună legea

Greva magistratilor

Ce parere aveti despre protestul magistratilor, care ia de fapt forma unei greve?
De exemplu, azi s-au amanat toate cauzele la instantele din Timisoara.
Cum sunteti afectati in alte zone de aceasta atitudine?
Cel mai recent răspuns: w0lfshad3 , utilizator 17:49, 22 Noiembrie 2009
La Tribunalul Bucuresti era inchisa inclusiv arhiva, nu am putut face copii dintr-un dosar. Trist...
Eu astazi am avut o deplasare mai lunga.... pana la Judecatoria Targoviste.
Arhiva era in protest.
Am avut totusi noroc sa gasesc intelegere si sa pot ridica cele 15 BO investite cu formula executorie.
La Timisoara nu doar ca se amana toate cauzele, dar este inchisa arhiva precum si registratura, unde este afisat ca "pe durata nelimitata nu avem program cu publicul":D
Daca marti am putut si eu sa primesc un singur BO investit...de ieri pauza!
Si totusi nu inteleg ce are arhiva si registratura cu protestul magistratilor. Am vazut cum agentul prioripost de la Posta Romana incerca sa predea cuiva prin instanta ( avea corespondenta pentru toate trei instantele) corespondenta, dar cum era incuiat peste tot, a plecat cu tot cu plicuri.:stunned:
Astazi la Sibiu, judecatorul ne-a trimis la registratura pentru a depune documente la dosarul cauzei.
...O mare bataie de joc si o sfidare a cetatenilor !
Romania = sat fara caini

Alte discuții în legătură

"protestul" magistratilor ContSters21504 ContSters21504 In tara aceasta totul este posibil. Daca magistratii nu pot face greva, nici o problema...ii spunem \"protest\". Cum e posibil acest lucru idiot? Pai daca s-ar ... (vezi toată discuția)
Pro si contra protestului magistratilor Liliana Gradinaru Liliana Gradinaru Sunt foarte curioasa cum vad atat cei din magistratura, dar mai ales cei din partea cealalta a salii (avocatii, justitiabilii, consilierii juridici) acest ... (vezi toată discuția)
Constitutia romaniei, republicata tudorioan tudorioan \"Protestul\" magistratilor din Romania este constitutional sau neconstitutional? Apreciez ca, de fapt, este o greva mascata ceea ce creeaza un precedent ... (vezi toată discuția)