Forum Discuţii juridice Executare silită taxa de timbru
Discuție deschisă în Executare silită

taxa de timbru

buna dimineata,in data de 7 dec 2016 am termen pentru ca instanta sa imi stabileasca cuantumul taxei de timbru....pentru o contestatie la executare depusa de mine....
debitul este in jur de 7500 lei
cat ar fi taxa in situatia asta?
daca nu lucrez si am doi copii,as putea sa beneficiez de scutirea taxei?
in cat timp trebuie platita?va rog sa ma lamuriti ca sunt disperata,se apropie sarbatorie si eu nu vreau decat sa fiu lasata in pace...multumesc
Taxa judiciara de timbru va fi de 480 ron,puteti formula cerere ptr.ajutorul public judiciar in materie civila conf.OUG 51/2008
daca as avea sanse ca contestatia mea la executare sa fie admisa,ar exista sanse ca instanta sa renunte la taxa de timbru?
daca nu,in cat timp trebuie achitata?
daca nu achit ce se intampla?