Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Teava gaze
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Teava gaze

Bună ziua, am un teren pe un drum de servitute și împreună cu vecinii dorim sa ne racordam la rețeaua de gaze. Țeavă o sa fie trasa pe drumul de servitute. O sa fie un branșament nu o extindere de rețea. Țeavă o sa fie proprietatea noastră sau va intra în posesia distrigaz după o anumita perioada. Va mulțumesc
Eu zic sa mergeti la furnizorul de gaze si discutati, formulati cerere de bransament. Furnizorul si/sau o alta firma abilitata merge la fata locului, fac schite, proiect de executie. Din cate stiu, reteaua devine proprietatea furnizorului, dar depinde de locul de montaj al bransamentuli - dar ce mai conteaza?
Bună ziua, pe strada mai sunt persoane care nu participa și nu ar fi normal ca după realizarea lucrărilor sa se branseze la țeavă noastră!