Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cum sau cum procedez sa vina sotia acasa la copii
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cum sau cum procedez sa vina sotia acasa la copii

Nu suntem divortati iar sotia a plecat in germania si nu vrea sa mai vina inapoi la copii(minori)
gi-jane2, moderator
Buna seara,
Dragoste cu sila nu se poate asa caaaa, divortati.
Solicitati ca domiciuliul minorilor sa fie stabilit la dumneavoastra si sa fie obligata la pensie alimentara cu autoritate parinteasca comuna.
Dar nu vrea nici sa divorteze
Buna seara,
Pentru divort nu trebuie nici acordul si nici prezenta ei.
In doua termene cu audiere de martori e totul gata.
Consultati un avocat.
Nu conteaza daca vrea sau nu ,important este sa va hotarati dvs ,sa consultati un av si sa vedeti ce demersuri tb facute,Succes,
Va multumesc