avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1770 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cum sau cum procedez sa vina sotia acasa la copii
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cum sau cum procedez sa vina sotia acasa la copii

Nu suntem divortati iar sotia a plecat in germania si nu vrea sa mai vina inapoi la copii(minori)
Ultima modificare: Joi, 1 Decembrie 2016
gi-jane2, moderator
Cel mai recent răspuns: Coste77 , utilizator 00:30, 1 Decembrie 2016
Buna seara,
Dragoste cu sila nu se poate asa caaaa, divortati.
Solicitati ca domiciuliul minorilor sa fie stabilit la dumneavoastra si sa fie obligata la pensie alimentara cu autoritate parinteasca comuna.
Dar nu vrea nici sa divorteze
Buna seara,
Pentru divort nu trebuie nici acordul si nici prezenta ei.
In doua termene cu audiere de martori e totul gata.
Consultati un avocat.
Nu conteaza daca vrea sau nu ,important este sa va hotarati dvs ,sa consultati un av si sa vedeti ce demersuri tb facute,Succes,
Va multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort KOSOVO123 KOSOVO123 Durează mult un divort intentat de sot pt părăsirea domiciliului de catre soție?Am un copil de 16 ani iar soția lucrează în strainatate si a spus ca ea ... (vezi toată discuția)
Divort in instanta mitica66 mitica66 Buna Ziua..Problema este urmatoarea locuiesc in Alexandria si m-am decis impreuna cu sotia sa vindem si sa ne mutam in Bucuresti sa ne ajutam copilul care sta ... (vezi toată discuția)
nu vreau divortul dragulin dragulin Buna ziua Am si eu una sau mai multe intrebari. Sunt casatorit de 3 luni si o relatie cu cu actuala mea sotia de zece ani si sotia vrea sa divorteze insa eu ... (vezi toată discuția)