Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie alimentara copil
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie alimentara copil

Bună ziua! Am si eu o intrebare cu privire la faptul ca fostul sot plăteste pensie pentru copil cat vrea el, nu cât s-a stabilit legal. As vrea sa stiu daca merg la locul său de munca, cei de la financiar imi vor oferi date cu privire la salariul actual sau trebuie sa merg la tribunal sa fac aceste demersuri?
Va multumesc!
Buna ziua,
Financiarul de la locul de munca nu stiu daca va ofera datele solicitate dar daca va adresati instantei, solicitati sa se emita o adresa catre locul de munca al sotului si solicitati ca sa se stabileasca cota ce se cuvine copilul;ui si transmiterea sentintei la locul de munca atunci vi se bor vira banii in cont fara a mai fi nevoie de alte dosare.
consultati un avocat care sa va sprijine.
nu cât s-a stabilit legal

Cat s-a stabilit legal ?

Apelati la un executor judecatoresc sa puna in executare hotararea.