Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Buna seara. As dori sa stiu ..daca am un teren cu CF si Numar Cadastral, pe care am si o constructie(casa-neintabulata,fara numar cadastral) , atunci casa e considerata in proprietatea mea?, dar pe contractul(de garantie imobiliara) a fost trecut CF-ul terenului pentru ca casa nu este inscrisa in CF si nu are nici Numar Cadastral. Atunci casa se poate executa silit in acest caz?
Constructia se considerata ca apartinand proprietarului terenului prin accesiune imobiliara.

In ceea ce priveste ipoteca, Codul civil prevede ca aceasta se extinde asupra bunurilor care se unesc prin accesiune cu bunul grevat.