avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 630 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Optinerea Permisului Auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Optinerea Permisului Auto

Buna ziua ' Va rog frumos sa îmi spuneți și mie dacă cineva care a urmat cursurile școli profesionale și pe care le-a abandonat în anu trei, mai poate sa obțína permisul de conducere conform noi legislați ?

Alte discuții în legătură

Intrebare obtinere permis cu scoala profesionala abandonata PROSPERITATE PROSPERITATE Buna ziua ' Va rog frumos sa îmi spuneți și mie dacă cineva care a urmat cursurile școli profesionale și pe care le-a abandonat în anu trei, mai poate ... (vezi toată discuția)
Redobandire permis auto firica11 firica11 Buna ziua. Redobandire permisului dupa o sentinta definitiva si trecerea unui an de laaceasta se poate face fara a mai urma cursurile unei scoli auto. Sentinta ... (vezi toată discuția)
Prevedere legala??? monalisaalina monalisaalina Buna ziua, V arog sa imi spune-ti daca exista o anumita prevedere legala si care este anume in urmatoarea speta:un elev al unei scoli de soferi caruia ii ... (vezi toată discuția)