Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Raspundere administrator
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Raspundere administrator

Suntem un SRL. Ne recuperam creantele de la debitori in baza ordonantei de plata sau cerere cu valoare redusa. Intrebarea este daca ne putem indrepta si impotriva administratorilor avand in vedere ca debitorii nostrii sunt PFA, SRL si Intreprindere Individuala?
Angajarea raspunderii administratorului poate fi dispusa doar de catre judecator in urma unei actiuni asociate unui dosar de faliment. Informatii extinse despre aceasta actiune gasiti in urmatorul articol de blog [ link extern ] .
Avocat Tudor Duca, Iasi, Avocat