avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 560 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Prima casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Prima casa

Buna ziua,
Doresc sa stiu daca eu pot fi coplatitor la un credit pentru prima casa pentru fiul meu care este medic rezident(in primul an),eu fiind la pensie.
El fiind rezident contractul este pe o perioada determinata (5 ani),si plata creditului doresc sa o fac eu.
Va multumesc!

Alte discuții în legătură

Credit la bancă - titularul creditului decedat -polita de asigurare de viata in favoarea bancii iolanda15 iolanda15 Buna seara! Tatal meu a decedat la varsta de 68 de ani din cauza unor probleme de sanatate care au evoluat rapid in ultimul an si au condus la deces prin ... (vezi toată discuția)
Ieșire din credit elenalena elenalena Buna seara. Acum patru ani,casatorita fiind soțul meu+ atunci) a făcut un credit,cu \" prima casa\" unde eu am fost copkatitor. La vremea respectivă aveam ... (vezi toată discuția)
Coplatitorul nu mai doreste sa se prezinte la banca pentru a prezenta copie dupa buletin gheoiu gheoiu Buna ziua Am un credit in chf, si doresc conversia in lei. Am fost la banca, ce tine de mine am depus actele care mi le a solicitat banca respectiva,insa ... (vezi toată discuția)