Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Contract FIDUCIE
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Contract FIDUCIE

Buna seara,
Am rugamintea daca puteti sa ma ajutati sa inteleg un contract de Fiducie.O societate incheie un contract de fiducie cu un notar pentru a incasa bani de la un client al societatii .Notarul plateste conform contractului alti furnizori ai societatii dar si datorii la bugetul de stat.Eu am inteles ca societatea este constitutor.Intrebarea mea este ce inregistrari contabile am eu in societate, adica cum inregistrez incasarea clientului precum si platile din banii de la client la furnizori sau buget stat efectuate de fapt de notar
VA MULTUMESC FRUMOS!
~ Conținut șters la cerere ~