Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Salut - costuri declaratie iesire din tara minor
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Salut - costuri declaratie iesire din tara minor

As vrea sa știu cât costa o procura pentru un copil minor în Anglia și unde as putea sa o fac . Mulțumesc!
Dacă este vorba despre o declarație dată de părinte pentru ieșirea din țară costurile diferă în funcție de notarul la care mergeți. În general o astfel de declarație costă în jur de 60 lei.
In cazul in care intrebati cat costa in UK o astfel de declaratie, la consulat este 52 de lire. Se poate da si la un notar de acolo dar trebuie sa aiba apostila de la Haga, iar in tara trebuie tradusa si legalizata la un notar roman.