Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Itp expirat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Itp expirat

Am avut un accident fără victime cu mașina unui prieten care e înmatriculată pe Germania (nr definitive, nu de zoll), am declarat la politie accidentul și a rămas sa merg cu certificatul, asigurarea și itp. Prietenul respectiv nu vrea sa îmi dea actele deoarece zice ca dacă observa politia ca are itp expirat nu ii mai da talonul și fără talon a zis ca nu o poate radia din Germania(menționez ca a zis ca trebuie sa trimita numerele și talonul în Germania pentru a o putea radiia). Ce soluții as avea în acest caz? Mulțumesc.
Cred că încerci să ne fentezi, nespunându-ne tot. În acest caz, e de așteptat ca răspunsul meu să fie singurul pe care o să-l primești. Dacă doar mașina a avut de suferit, de ce ai mai mers la poliție?
~ Conținut șters la cerere ~