Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Neincalzire spatiu de sub apartament
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Neincalzire spatiu de sub apartament

Locuiesc la etajul 1 al unui bloc iar sub apartamentul meu este un spatiu comercial care nu a mai fost folosit de foarte mult timp si care pe timp de iarna nu are nicio sursa de incalzire. In casa am in permanenta pardoseala foarte rece iar iarna trecuta scurgerea de la baie si chiuveta mi-a inghetat, eu lipsind o saptamana de acasa, din cauza temperaturii foarte scazute din spatiul respectiv. Ce pasi pot face si cui ma pot adresa pentru a-mi rezolva aceasta problema care nu imi da pace? Mentionez ca nu stiu al cui este acel spatiu comercial, am inteles ca este al fostului Alcom din Galati, dar nimeni nu imi poate spune cu certitudine proprietarul de drept al spatiului. Multumesc.
adimutu77, utilizator
eronat, cei de ultimul etaj au reducere substantiala la coeficientii de pozitie
Nu stiu sa existe vre-o lege care sa oblige pastrarea unei temperaturi in spatiile nefolosite. Ce puteti face este sa va izolati tavanul pe partea spatiului nelocuit macar cu 10cm de polistiren chiar coborand mai mult pe ziduri - asta daca macar puteti intra in spatiul respectiv.