Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... circulatie cu Dovada
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

circulatie cu Dovada

Buna ziua,
In urma unui accident rutier mi-a fost suspendat carnetul de conducere, si pana la judecarea cazului, circul prin tara cu Dovada,pe care o prelungesc lunar.
Intrebarea mea este,daca pot sa conduc cu aceasta Dovada in tarile UE, adica in strainatate , in alte tari?
Va multumesc anticipat pentru raspuns.
Dovada cu drept de circulatie are valabilitate doar pe teritoriul ROmaniei.
Va multumesc pentru raspuns.O zi buna va doresc!