Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dovada plata salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dovada plata salariu

Angajatii mei isi iau singuri salariu din incasari si scriu pe o foaie (inventar)care nu este inregistrat in contabilitate ,citez:,,salariu Alexandra 400 lei"..Mentionez ca nu semneaza statele de plata.Intrebarea este daca la Tribunal cu aceste inscrisuri pot dovedi ca au primit salariul?Multumesc anticipat.
Puteti dovedi cu acele inscrisuri plata salariului... Insa atentie pe viitor, plata salariului se dovedeşte prin semnarea statelor de plată, precum şi prin orice alte documente justificative care demonstrează efectuarea plăţii către salariatul îndreptăţit. (art.168 alin.2 C.mun.)
Am pierdut in prima instanta cu apel.Nu a luat in cosiderare acel inscris.Sa fac apel? Credeti in sanse de reusita?
Incercarea moarte n-are ... din ce spuneti dvs , acei salariati nu mai recunosc ca si-au oprit banii din incasari ?
Da.
Atunci pot fi acuzati de furt ... explicati-le situatia.