avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1881 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... AUTORIZATIE CONSTRUCTIE
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

AUTORIZATIE CONSTRUCTIE

Buna ziua, as dori sa stiu daca mama mea ar putea obtine o autorizatie de extindere pentru casa in urmatoarele conditii:
- tatal meu a decedat acum 7 ani si nu a fost dezbatuta succesiunea
- casa ce se doreste a fi extinsa este proprietate comuna a mamei si tatalui meu. Mama este pe acelas rol la primarie
- extinderea sa fie garaj parter + mansarda deasupra constructie metalica.

Va multumesc si astept raspunsurile dumneavoastra menite a ma elucida. Daca se poate sa se mentioneze si actele normative ce stau la baza deciziilor.

Alte discuții în legătură

Vanzare-cumparare cu rezerva uzufructului viager andreeaoana86 andreeaoana86 Buna seara! Imi puteti spune, va rog, daca cineva care a vandut casa si terenul aferent acesteia cu rezerva uzufructului viager, mai are dreptul de a construi ... (vezi toată discuția)
Supliment succesiune pentru extensie constructie VectorC VectorC Buna ziua. Sunt mostenitorul unei case de vacanta care a apartinut parintilor mei, ambii decedati. Casa a fost construita in 1994 si extinsa in 1998 fara ... (vezi toată discuția)
Extindere constructie fara acte ! D_F D_F Buna seara, Am urmatoarea situatie: - In urma cu 15 ani am construit un garaj in curtea casei parintesti.Pt a putea obtine autorizatia de constructie, tata ... (vezi toată discuția)