Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare auto, proprietar decedat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare auto, proprietar decedat

In urma decesului unui unchi, am cumparat auto de la matusa. Nu am reusit finalizarea actelor ,deoarece unchiul nu aparea la finante . Doar am trecut auto la inpozit pe numele meu. Pe certificat apare numele unchiului.
Vreau sa vand masina .
Am : fiscal pe numele meu cu datele masinii, certificat deces unchi, testament de la unchi spre matusa.
Imi sunt suficiente aceste acte ?
Nu pricep cum ati reusit sa inregistrati masina la fisc fara certificat de atestare fiscala de la vanzator. Sau matusa inregistrase masina la fisc pe numele ei in baza certificatului de mostenitor?
Nu mi amintesc exact . Cred ca am scos fiscal si la adresa matusii, erau datorii zero,figura masina iar numele de fam sunt toate la fel.