avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 980 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Schimbare produs defect
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Schimbare produs defect

Buna ziua,
Am achizitionat o plita electrica de aproximativ doua luni.Am constatat ca are o defectiune,nu se inchide un ochi dupa utilizare decat dupa cateva incercari.
Va rog sa-mi spuneti daca vanzatorul are obligatia sa-mi schimbe produsul,sau doar sa il repare.
Multumesc.

Alte discuții în legătură

Inlocuire produs buna ziua am un frigider care prezinta o defectiune ... coci coci Inlocuire produs Buna ziua am un frigider care prezinta o defectiune minora dupa ce am discutat cu producatorul si am trimis toate actele mi-au eliberat un ... (vezi toată discuția)
Refuz garantie produs adina2890 adina2890 Buna ziua! Acum aproximativ 1 an am achizitionat un telefon de la un operator de telefonie mobila. In perioada garantiei aparatul s-a defectat (mufa de ... (vezi toată discuția)
Refuz reparatie in garantie pentru un defect remediat anterior in garantie ground_call ground_call Buna ziua, Situatia mea e urmatoarea: * Am dus inapoi la vanzator un produs (o trotineta electrica) pentru a fi reparat in garantie * Defectul (contact ... (vezi toată discuția)