Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Declaratia M500
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Declaratia M500

Se vor înscrie primarii si viceprimarii in declaratia M500?
Primarii si viceprimarii nu se inscriu in M500.
Vă mulțumesc frumos!
Se inscriu si primarii si viceprimarii
Buna ziua,
In declaratia M500 se inscriu toate persoanele ale caror functii sunt cuprinse in Legea 284/2010, inclusiv primarul, viceprimarii si secretarul primariei. Nu se inscriu asistentii personali ai persoanelor cu handicap.
De ce nu se inscriu asistentii personali ai persoanelor cu handicap?