Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensia de intretinere
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensia de intretinere

Buna ziua as avea o intrebare .Am un copil major dintr o casatorie anteriora care in momentul de fata este la o facultate de stiinte administrative la stat dar cu plata ... Fiind recasatorit cu un copil mic in momentul de fata cat trebuie sa platesc pensie alimentara pe luna? Precizez ca in momentul de fata eu ii platesc fetei mele majore 50 de euro pe luna doar ca fosta sotie ameninta ca ma da in judecata doriind mult mai multi bani. Va multumesc pentru raspuns
1/3 pt ambii copii, deci 1/6 din salariul net pt cel major
Degeaba va amenință fosta soție, doar fiica are capacitatea procesuala pt o acțiune în instanta.
Munciți în străinătate sau aveți la noi salariul în euro sau de ce ii dați în euro?
Câștigați doar 1350, de plătiți 225 de lei?
gi-jane2, moderator
Muncesc in strainatate cu un contract part time din care platesc chirie ,intretinere ,abea ma descurc pentru mine si fam mea din pacate mai multi bani nu imi permit a plati ficei mele ... va multumesc