Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Decontare abonamente transport elevi
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Decontare abonamente transport elevi

Buna ziua ,
Pentru ca nu am reusit sa gasesc nicaieri acea H.G care sa ma lamureasca in privinta decontarii abonamentelor de transport pentru elevi , ma vad nevoita sa fac apel la domniile voastre si pentru acest fapt va multumesc anticipat .
Am un copil , in anul I de liceu , care pentru a ajunge la si de la cursuri , face zilnic naveta la o distanta de 20 de kilometri . De la inceputul anului am primit pentru trei abonamente : suma de 40,00 de lei( in octombrie ) urmata in aceasta luna de suma de 65, 00 de lei . . Valoarea unui abonament / luna este de 240 ,00 lei , mai putin in luna de incepere - septembrie, cand abonamentul a costat 185,00 de lei.
Vreau sa stiu , concret , ce spune acea hotarare , sau care este acea hotarare care face referire la suma decontata pentru transportul elevilor .
Cu repetate multumiri anticipate !
Amalia112 a scris:

Buna ziua ,
Pentru ca nu am reusit sa gasesc nicaieri acea H.G care sa ma lamureasca in privinta decontarii abonamentelor de transport pentru elevi , ma vad nevoita sa fac apel la domniile voastre si pentru acest fapt va multumesc anticipat .
Am un copil , in anul I de liceu , care pentru a ajunge la si de la cursuri , face zilnic naveta la o distanta de 20 de kilometri . De la inceputul anului am primit pentru trei abonamente : suma de 40,00 de lei( in octombrie ) urmata in aceasta luna de suma de 65, 00 de lei . . Valoarea unui abonament / luna este de 240 ,00 lei , mai putin in luna de incepere - septembrie, cand abonamentul a costat 185,00 de lei.
Vreau sa stiu , concret , ce spune acea hotarare , sau care este acea hotarare care face referire la suma decontata pentru transportul elevilor .
Cu repetate multumiri anticipate !

Buna ziua din nou ! Cu aceeasi nelamurire va deranjez ! Nu stie nimeni despre aceasta hotarare ?
Din nou multe multumiri !