avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1042 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Decontare abonamente transport elevi
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Decontare abonamente transport elevi

Buna ziua ,
Pentru ca nu am reusit sa gasesc nicaieri acea H.G care sa ma lamureasca in privinta decontarii abonamentelor de transport pentru elevi , ma vad nevoita sa fac apel la domniile voastre si pentru acest fapt va multumesc anticipat .
Am un copil , in anul I de liceu , care pentru a ajunge la si de la cursuri , face zilnic naveta la o distanta de 20 de kilometri . De la inceputul anului am primit pentru trei abonamente : suma de 40,00 de lei( in octombrie ) urmata in aceasta luna de suma de 65, 00 de lei . . Valoarea unui abonament / luna este de 240 ,00 lei , mai putin in luna de incepere - septembrie, cand abonamentul a costat 185,00 de lei.
Vreau sa stiu , concret , ce spune acea hotarare , sau care este acea hotarare care face referire la suma decontata pentru transportul elevilor .
Cu repetate multumiri anticipate !
Cel mai recent răspuns: Amalia112 , utilizator 12:31, 29 Decembrie 2016
Amalia112 a scris:

Buna ziua ,
Pentru ca nu am reusit sa gasesc nicaieri acea H.G care sa ma lamureasca in privinta decontarii abonamentelor de transport pentru elevi , ma vad nevoita sa fac apel la domniile voastre si pentru acest fapt va multumesc anticipat .
Am un copil , in anul I de liceu , care pentru a ajunge la si de la cursuri , face zilnic naveta la o distanta de 20 de kilometri . De la inceputul anului am primit pentru trei abonamente : suma de 40,00 de lei( in octombrie ) urmata in aceasta luna de suma de 65, 00 de lei . . Valoarea unui abonament / luna este de 240 ,00 lei , mai putin in luna de incepere - septembrie, cand abonamentul a costat 185,00 de lei.
Vreau sa stiu , concret , ce spune acea hotarare , sau care este acea hotarare care face referire la suma decontata pentru transportul elevilor .
Cu repetate multumiri anticipate !


Buna ziua din nou ! Cu aceeasi nelamurire va deranjez ! Nu stie nimeni despre aceasta hotarare ?
Din nou multe multumiri !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decontarea navetei a cadrelor didactice btzs btzs Stimate d-nul avocat! De la inceputului anului scolar 2010/2011 fac naveta la un orasel aflat la 40km distanta de localitatea mea. Problema mea este, ca ... (vezi toată discuția)
Decontare abonament naveta alina_25 alina_25 Cunostiinta profesor de meserie face naveta la tara abonament lunar 200 lei primarul de acolo refuza contrar legii sa il deconteze. In ... (vezi toată discuția)
Decontare naveta cadre didactice maria-m maria-m daca un cadru didactic navetist parcurge distanta de la domiciliu la locul de munca 50 km si are cursuri sa zicem 4 zile pe saptamana x4 saptamani-16 zile ... (vezi toată discuția)