avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 967 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Despre prenatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Despre prenatal

Buna, sora mea sa angajat la o fabrica in octombri 2016 si deja sunt gravida in 2 luni. Ea nu am mai lucrat in alta parte. Oare poate sa mearga sa mai plateasca la stat pentru 2 3 luni sau mai multe. Pentru a putea lua prenatalul. Va rog raspunde-ti!

Alte discuții în legătură

Concediu de crestere copil @ndree@24 @ndree@24 Am si o nelamurire in ceea ce priveste concediul de crestere copil.Eu sunt angajata de la 1 dec 2016 si sunt gravida de o saptamana.Pe cartea de munca sunt ... (vezi toată discuția)
Prelungirea contractului unei gravidute Iuliannnn Iuliannnn Buna ziua, Sotia mea este gravida, contractul ei de munca este pe perioada determinata si o sa ii expire in octombrie. Ea in octombrie va avea 7 luni de ... (vezi toată discuția)
Pot sa iau somaj si sa intru si in prenatal? yulyalyna yulyalyna am lucrat prima oara o jumatate de an si dupaceea ma dat afara si am stat 3 luni acasa si acum ma chemat in napoi si am anteles k dak faci un an lucrat in 2ani ... (vezi toată discuția)